Pašapkalpošanās sistēma
Pakalpojumu dienests
65059010, 26443529
Lielvrdes novads

Informācija saistībā ar legionelozes (Legionella pneumophili) slimību!

Informācija saistībā ar legionelozes (Legionella pneumophili) slimību!

SIA “Lielvārdes Remte” informē:

 

Saistībā ar valstī uzliesmojušo legionelozes (Legionella pneumophilia) slimību, lai SIA “Lielvārdes Remte” klientiem nodrošinātu kvalitatīvus un drošus ūdens pakalpojumus, 2017.gada 16.martā ir izdots rīkojums par karstā ūdens kvalitātes nodrošināšanu klientiem, kas nosaka, ka no 2017.gada 17.marta visās SIA “Lielvārdes Remte” apsaimniekotajās/pārvaldītajās daudzdzīvokļu mājās un citos objektos, kur SIA “Lielvārdes Remte” nodrošina karstā ūdens piegādi, tiks nodrošināts, ka karstā ūdens temperatūra izdales vietā (t.sk. katrā dzīvoklī) ir ne zemāka par 55°C un ne augstāka par 70°C, 24 stundas diennaktī. Karstā ūdens temperatūra noteikta atbilstoši ”Latvijas būvnormatīvam LBN 221-15 "Ēku iekšējais ūdensvads un kanalizācija". Tādējādi tiks atcelti visi karstā ūdens temperatūras pazeminājumi nakts stundās.

 

Kvalitātes nodrošināšanas nolūkos SIA “Lielvārdes Remte” atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajai kārtībai veic regulāras ūdens kvalitātes pārbaudes.

 

Aicinām klientus būt atbildīgiem un veikt regulāru ūdens krānu un dušas tīrīšanu izmantojot dezinficējošos līdzekļus. Ja ūdens ilgi netiek izmantots, tad tiek rekomendēts ļaut tam patecēt, un tikai tad to izmantot. Tas pats attiecas arī uz dušu, jo ar legionelozi iespējams saslimt arī ejot dušā, ieelpojot tvaikus.

Aizdomu gadījumā lūdzam klientus nekavējoties vērsties SIA “Lielvārdes Remte” administrācijā.

 

Legioneloze ir infekcijas saslimšana, kuras simptomi pielīdzināmi plaušu karsonim. Sākumā novērojams apetītes zudums, novērojamas muskuļu sāpes, galvassāpes, caureja. Pēc tam strauji paaugstinās temperatūra (līdz 39-40,5 grādiem), rodas sauss klepus, sāpes krūtīs, pneimonija, sirds un nieru darbības traucējumi. Ja tiek novēroti šādi simptomi, iedzīvotāji tiek aicināti nekavējoties vērsties pie sava ģimenes ārsta.