Pašapkalpošanās sistēma
Pakalpojumu dienests
65059010, 26443529
Lielvrdes novads

Par apkures sezonas uzsākšanu un beigšanu.

Par apkures sezonas uzsākšanu un beigšanu.

 

Šobrīd neviens normatīvais dokuments nenorāda uz apkures sezonas sākšanas vai beigšanas termiņiem. Līdz 1989.gadam apkures sezona sākās, ja trīs diennakšu vidējā temperatūra bija zemāka par +70C un beidzās, ja trīs diennakšu vidējā temperatūra bija augstāka par +70C.

 

Ņemot vērā mainīgos laikapstākļus - salīdzinoši zemo āra gaisa temperatūru šī gada aprīlī un maijā, apkure SIA "Lielvārdes Remte” apsaimniekotajām dzīvojamām mājām tika nodrošināta līdz brīdim, kad iestājās vienmērīgi silts laiks un māju automatizētās siltumsistēmas pakāpeniski atslēdzās.

 

Visās SIA "Lielvārdes Remte” apsaimniekojamās dzīvojamās mājās darbojas automatizētas apkures sistēmas, kas nodrošina automātisku siltuma padeves pielāgošanos atbilstoši āra gaisa temperatūras svārstībām. Automatizētā sistēma nodrošina to, ka pavasara sezonā mājas netiek pārkurinātas, tādējādi arī siltumenerģija apkurei tiek patērēta tikai nepieciešamajā apjomā.

 

Šī gada aprīlī un maijā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu reģistrēta ievērojami zemāka diennakts vidējā āra gaisa temperatūra, piemēram, 2016.gada 30.aprīlī diennakts vidējā ārā gaisa temperatūra bija +10,4° C, bet 2017.gada 30.aprīlī vien +4,9° C. Savukārt 2016.gada 9.maijā bija +18,9° C, turpretī 2017.gada 9.maijā +3,3° C.

 

Apkures sezonas uzsākšanu ietekmē ne tikai ārējā gaisa temperatūra, bet arī vēja virziens, tā temperatūra un ātrums.

 

SIA "Lielvārdes Remte”, atkarībā no laika apstākļiem, plāno uzsākt apkures sezonu oktobra sākumā un beigt aprīlī/maijā.

 

Gadījumā, ja mājas dzīvokļu īpašnieki vēlas noteikt citu apkures intensitātes režīmu, vai arī noteikt siltumenerģijas piegādes atslēguma datumu, noslēdzot apkures sezonu ātrāk vai vēlāk, dzīvokļu īpašnieki var pieņemt dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu un iesniegt to SIA "Lielvārdes Remte”.